Gizli Örgüt İlluminati Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Gizli Örgüt İlluminati Hakkında Bilmeniz Gerekenler


3:40

Bu videoda internetteki pek çok komplo teorisinin başrolünde olan illuminati gizli örgütü hakkında bilmeniz gerekenleri derledim. Bu araştırmayı yaparken spekülatif bilgiler yerine sadece kabul görenleri kullandım.

İlluminati, gizli bir örgüt olarak 1776’da, yani 239 yıl önce, Almanya’nın Bavyera bölgesinde kuruldu. Kurucusu, Adam Weishaupt adında bir felsefeciydi.

İlluminati kelimesi Latince’de “okumuş kişi, aydın, entelektüel” gibi anlamlara geliyor. Örgütün kuruluş amacı, dinlerin toplum üzerindeki etkisini azaltmak, bilimsel doğrulara yönelmeyi sağlamak, kadın-erkek eşitliğini sağlamak, batıl inançlara savaş açmak ve devletin insanlar üzerindeki baskılarını azaltmaktı.

İnternetteki geyiklerde illuminati örgütünün sembolü olarak bu çizim gösteriliyor. Bu nedenle de bir yerde üçgen, tek göz, hele de üçgenin içinde tek göz görenler hemen illuminati göndermesi yapıyor. Oysa gerçekte illuminatinin logosu buydu. Üçgen içindeki gözün illuminatiyle nasıl özdeşleştiği ise bilinmiyor.

İlluminatiye ait sanılan bu sembole “Tanrı’nın gözü” veya “Her şeyi gören göz” deniyor. Yani aslında dini bir sembol. Dolayısıyla, illuminatinin kuruluş amacının tam tersi bir düşünce akımını simgeliyor. Özetle arkadaşlar, tek göz veya üçgenin illüminati örgütüyle bir bağlantısı yok. Zaten illuminatinin simgesi olsaydı, apaçık bir şekilde Amerikan dolarının üzerinde kullanılmazdı.

İllüminatinin amaçları elbette Bavyeralı yöneticilerin hiç hoşuna gitmedi. Örgüt her geçen gün de güçleniyordu. Bunun üzerine düğmeye basıldı ve yapılan operasyonlarla 1790 yılında, yani tam 225 yıl önce faaliyetlerine son verildi. Kurucusu başka bir şehre taşındı. Bir daha da illüminati örgütüyle bağlantılı bir şey yapmadı.

Peki 225 yıl önce dağıtılan bir örgütün neden hala faal olduğu düşünülüyor? Bu hikaye, örgütün dağıtıldığı yıl başladı. Bazı kişiler bir önceki yıl gerçekleşen Fransız İhtiali’ni illüminati’nin organize ettiğini öne sürdü. Fransız İhtilali’nin dinamiklerini bilenler buna gülüp geçti. Ama bu iddia, komplo teorilerinin cenneti olan Amerika’da ciddiye alındı. 1798’de illüminati’yi konu alan ilk kitap çok popüler olunca günümüze kadar ulaşan söylentiler de başlamış oldu.

Komplo teorisyenlerine göre illüminati şu an dünyanın en güçlü gizli örgütü. Yeni dünya düzenini kurmak için çalışıyorlar. Fransız devrimini onlar yaptı. Kennedy suikastini onlar düzenledi. Amerika’nın “sahte ay inişini” onlar tertipledi. Prenses Diana’yı onlar öldürdü. NATO’nun, IMF’nin, Avrupa Birliği’nin kontrolü onlarda. Her yerde adamları var. Mesela Michael Jackson, Lady Gaga, Jim Carrey, hatta Kim Kardashian, hatta ve hatta Justin Bieber illuminati üyesi.

İlluminati geyiklerinin bu kadar yaygın olmasından elbette popüler kültür sorumlu. Pek çok romanda, filmde, oyunda bu gizli örgüte gönderme yapılıyor. Mesela Dan Brown’ın hem “Melekler ve Şeytanlar” hem de “Da Vinci Şifresi” romanlarında illuminati var. “Tomb Raider” oyununun film versiyonunda kötüler, illuminati üyesi olduklarını söylüyor. Hatta 2014 Aralık’ta çıkan Madonna’nın yeni albümünde “İlluminati” isminde bir şarkı bile var.

OHA diyorum kanalında ilginç, komik, faydalı, eğlenceli videolar yayınlıyoruz. İlginç bilgiler veriyoruz, deneyler yapıyoruz, komik fotoğrafları derliyoruz, enteresan sorulara cevap veriyoruz, göz yanılmaları ile şaşırtıyoruz. Videolarımızı çekerken önce biz eğleniyoruz, ardından elbette sizi eğlendirmeyi amaçlıyoruz.

Faydalı ipuçları ve hayatınızı kolaylaştıran pratik bilgiler için diğer kanalımız YAPYAP'ı ziyaret edin:

source

28
Leave a Reply

avatar
28 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Hamza Demirsinan oyundaKiraz YazarCelal Cibirspringtrap türkiye tr Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Jack Smack
Guest

Komple teorisi … ahahaha

Wggd Gfjtur
Guest

allah rahmet eylesin

Arda Atesli
Guest

Yyyyyyyyyyyyyyyyyyuuuuuuuuuuuuu yalan söylüyor

pro baba kahraman
Guest

Ben 2018 den geldim

Swindler
Guest

2018 den selamlar

Ebrar elif Sakaoglu
Guest

Eee

Savaş KARAHAN
Guest

Micahel Jackson'a iftira atma. Seni iyi bir adam olarak bilirdim Cem…ama yanlış düşünüyormuşun. Bir daha bu kanalı izlemeyecegim.

Game channel
Guest

Yok deve nin nalı

gumball Ali
Guest

Her şeyi allah görür

Kirazlı Milkshake
Guest

Allah vardır ve birdir.

Murat gün
Guest

mj candır >(

Hüseyin MEYDAN
Guest

aynen

Ağa Ağayev
Guest

Bunların hepsi şeytanın yardımcısını işleridir Allahtan korkun be

springtrap türkiye tr
Guest

ulminati uyesi olma teklifini reddedene oldeni söylenir kufur etmeyin

Celal Cibir
Guest

bize illumunati felan işlemez daha Türkün gücünü görmüşlermi sor bakalım bize işlemez bu illumunati zımbırtısı doğal gaz kaçağını çakmakla kontrol eden milletiz Türküz lan biz Türk ötesi varmı <3

Kiraz Yazar
Guest

Madonnanın memelere bak

sinan oyunda
Guest

İlluminatinin canı cehenneme

habnet mira
Guest

justın musluman bikeree

S1lver Gamers
Guest

İYİ BİLİRDİK RAHMETLİYİ 🙁

bekir efe
Guest

Jastın bibır rı üliminati öldürdü

Bir Kahkaha At
Guest

Nasıl ölürsün sen yaa

T-W-O 2
Guest

Şuan cem abi ölü

PROTURK XD #WWR#
Guest

Cem korkmaz aramizdan ayrildi

Batuhan Is
Guest

Hey rahmetli

ΣĐEŇĮ乙 ツ - Agar.io
Guest

2014 izleyenler +1

jannxdd
Guest

Nur icinde uyu cem ! ❤❤

barıs
Guest

ya kardeş aynen bencede anlattığın gibi konu sadece sanal gerçeklik gibi illumunatide var gibi görünüyo aslında yok

Hamza Demir
Guest

ALLAHA İnan'ın yeter